Тухел се надева на скоро враќање на Кавани

Од:

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел, се надева дека напаѓачот Единсон Кавани ќе може да игра во натпреварот од 27. коло во Лига 1против Кан. Уругвајскиот фудбалер беше повреден на почетокот од овој месец.

dobivaj vesti na viber

-Кавани најпрво треба да разговара со докторот, но се надевам дека тој ќе може да игра против Кан в саботата.

Германскиот стручњак по победата во четвртфиналето од купот против Дижон (3:0) се осврна и на играта на Леандро Паредес.

-Паредес одигра добро во првото полувреме, како и целиот тим. Во втората половина на играта, тој се префрли во средината. Леандро е во состојба да дава прецизни топки. Неговата работа е да ја забрза играта. Во принцип, ми се допадна првото полувреме и ако зборуваме конкретно – како ја поседувавме топката и со каква брзина ние делувавме, истакна Тухел.

 

Би можело да ве интересира

Мбапе поддржа осумгодишно девојче кое беше малтретирано на Твитер затоа што побара од играчот да остане во ПСЖ

А1он

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

Ана Ололовска

Донарума: Во ПСЖ притисокот е посилен отколку во Милан

А1он

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

Ана Ололовска

ПСЖ има намера да го купи Нуно Мендеш за 40 милиони евра

Тухел: Премиер-лигата не ги штити играчите