boka juniors

Спорт

ВИДЕО: Инвазија од 100 илјади фанови, тепачки, најголема мобилизација на полицијата

А1он
Кога станува збор за лојалноста кон одреден клуб и опседнатоста со фудбалот, ретко кој може да им парира на јужноамериканските навивачи. Страста што ја имаат
Спорт

„Бомбоњера“ заминува во историјата

А1он
Не постои човек кој следи фудбал, а кој не слушнал за легендарниот стадион во Аргентина, кој популарно го нарекуваат „Бомбоњера“. Тој стадион е дом на
Спорт

ВИДЕО: Фудбалерите на Бока предизвикаа масовна тепачка во Бразил, ноќта ја минаа во автобус пред полициска станица

А1он
Фудбалерите на аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс предизвикаа тежок инцидент на натпреварот од Копа Либертадорес против Атлетико Минеиро во бразилскиот град Бело Хоризонте. По завршувањето