ВИДЕО: Конфликтот меѓу Нејмар и Кавани не е завршен

Од:

Иако Единсон Кавани и Нејмар се соиграчи во ПСЖ и се меѓу најголемите ѕвезди на тимот, очигледно е дека не се во добри односи.

dobivaj vesti na viber

Конфликтот меѓу нив започна уште во деновите по пристигнувањето на Бразилецот на „Паркот на прицовите“ и иако многумина мислеа дека тие „ги закопале секирите“, тоа очигледно не е така.

На крајот на синоќешниот натпревар помеѓу националните тимови на Бразил и Уругвај, Уругваецот влезе остро во глуждот на Нејмар, по што доби жолт картон. Бразилецот остана да се „витка“ на земја во типичен стил за него, но. според многумина. дефинитивно болката овој пат беше вистинска, за разлика од многу случаи за време на Светското кога отворено симулираше.

Дека нивниот однос е влошен, беше евидентно кога Кавани дојде да му подаде рака за да се исправи на нозе. Тој посегна нервозно кон него, а Нејмар категорично го отфрли гестот, со што покажа дека се уште има „зла крв“ меѓу двете ѕвезди на Пари Сен Жермен.

Би можело да ве интересира

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

Ана Ололовска

Гризман му даде поддршка на Умтити: Без него немаше да го освоиме СП, тој е примерен професионалец

Ана Ололовска

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

Ана Ололовска

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

А1он

Ковач пред отказ во Монако

Ана Ололовска

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата плата на фудбалерот

Ана Ололовска