Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

Од:

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Единсон Кавани може да остане во тимот до летото 2022 година, пишува „Дејли Мејл“.

dobivaj vesti na viber

Според британскиот весник, поради ситуацијата со коронавирусот, Во Јунајтед не би сакале да загубат добар играч пред време.

Договорот на Кавани истекува на крајот од сезоната 2021/22. Беше објавено дека Барселона би сакала да го придобие Уругваецот во претстојниот (зимски) преоден рок.

Самиот фудбалер е подготвен да оди во каталонскиот клуб и да игра за помала плата.

Триесет и четиригодишниот Кавани оваа сезона има постигнато еден гол во осум настапи за „црвените ѓаволи“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он