Интер со понуда за Кавани

Од:

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани може да ја продолжи кариерата во Интер (Милано).

dobivaj vesti na viber

Според информациите од француското издание „Екип“, Интер му понудил на Уругваецот тригодишен договор.

Кавани не планира да го обнови договорот со ПСЖ, кој истекува во јули и ќе го напушти „Парк де Пренс“ како слободен агент.

За 33-годишниот Уругваец се заинтересирани и Атлетико Мадрид и Њукасл.

Би можело да ве интересира

Милиони во касата – Интер е апсолутен рекордер во Купот на Италија

А1он

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска

Жиру ги казни тактичките решенија на Инзаги, Милан победи во „Дерби дела Мадонина“

Ана Ололовска

Мурињо: Рома е „мала“ во очите на моќните

Ана Ололовска

Рома не успеа да ја победи Џенова

Ана Ололовска