Кавани го помина медицинскиот преглед во Манчестер јунајтед, потписот е скоро договорен

Од:

Напаѓачот Единсон Кавани е близу до премин во Манчестер јунајтед.

dobivaj vesti na viber

Уругвајскиот напаѓач, кој е слободен агент, успешно го заврши медицинскиот преглед. Тој е близу до потпишување договор 1 + 1.

Според новинарот Фабрицио Романо, скоро сите услови на зделката се договорени. Преминувањето на Кавани се очекува да биде објавено во попладневните часови.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он