Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Од:

Ливерпул го мина четвртото коло на ФА купот, откако на „Енфилд“ со три гола во второто полувреме стигна до 3:1 победа над Кардиф за да обезбеди дуел со Норич во наредното коло.

dobivaj vesti na viber

За одбележување беше дебито на новото засилување, Колумбиецот Луис Дијаз, кој дебитираше со асистенција при вториот гол на „црвените“.

По лошото прво полувреме, Ливерпул дојде во водство во 53. минута кога по одличната асистенција на Трент Александер-Арнолд, Диого Жота ја продолжи голгетерската серија.

Дијаз, кој дојде од Порто во зимскиот преоден рок, влезе во игра во 58. минута и десет минути подоцна му асистираше на Такуми Минамино за 2:0, за во 76. минута, Харви Елиот да зголеми на 3:0. Честа на гостите ја одбрани Рубин Колвил, кој во 80. минута ги постави конечните 3:1.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска