Кавани кој остана без клуб не е повикан во репрезентацијата на Уругвај

Од:

Репрезентацијата на Уругвај го објави составот за квалификациите за Светското првенство 2022 година. Напаѓачот Единсон Кавани, кој летово остана без клуб по истекот на договорот со ПСЖ, не е поканет во тимот.

dobivaj vesti na viber

Исто така, повредениот главен голман Фернандо Муслера нема да дојде во националниот тим.

Уругвај ќе игра на домашен терен против Чиле (8 октомври) и на гости со Еквадор (13 октомври) во квалификациите за СП 2022 година.

Од напаѓачите репрезентативен повик добија: Хонатан Родригез, Луис Суарез, Кристијан Стуани, Макси Гомез, Дарвин Нуњез.

Би можело да ве интересира

Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

Ана Ололовска

Кавани го помина медицинскиот преглед во Манчестер јунајтед, потписот е скоро договорен

Ана Ололовска

Трансферот на Кавани во Бенфика пропадна

Ана Ололовска

Интер со понуда за Кавани

А1он

Во Бока уверени дека Кавани ќе премине на „Бомбонера“

А1он

Суарез ќе ги пропушти претстојните два натпревари во Уругвај

Ана Ололовска