fudbal urugvaj

Спорт

Кавани кој остана без клуб не е повикан во репрезентацијата на Уругвај

А1он
Репрезентацијата на Уругвај го објави составот за квалификациите за Светското првенство 2022 година. Напаѓачот Единсон Кавани, кој летово остана без клуб по истекот на договорот
Спорт

Оскар Табарез уште четири години ќе биде селектор на Уругвај

А1он
Оскар Табарез и во следните четири години ќе биде селектор на Уругвај. Табарез веќе 12 години ја предводи уругвајската репрезентација, а денеска потпиша нов четиригодишен