luis suarez

Спорт

Монтевидео се „тресеше“ – Суарез по 16 години повторно стрелец за Насионал

А1он
Луис Суарез уште еднаш го потврди својот статус како легенда на уругвајскиот фудбал, откако по пауза од 16 години повторно беше стрелец за неговиот Насионал
Спорт

Спортскиот директор на Барса: Суарез даде многу за клубот и заслужува почит

А1он
Директорот за спортски и технички прашања на Барселона, Рамон Планес, ја коментираше претстојната разделба со Луис Суарез. Напаѓачот е во потрага по нов клуб, откако
Спорт

Куман по телефон му јавил на Суарез дека не му е потребен во новата сезона

А1он
Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез, ќе го напушти клубот ова лето. Според новинарот Херард Ромеро, новиот главен тренер на Каталонците, Роналд Куман, телефонски контактирал со
Спорт

Суарез објави при какви услови Меси ќе остане во Барса до крајот на кариерата

А1он
Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез упати повик до клубот што да направи, ако сака да го задржи Лионел Меси до крајот на кариерата. Според Уругваецот,
Спорт

Суарез по ремито во Билбао се пожали на густиот календар

А1он
Нерешено без голови заврши синоќашното гостување на Барселона на „Сан Мамеш“ кај Атлетик Билбао по што напаѓачот на Каталонците Луис Суарез се пожали на големиот