Трансферот на Кавани во Бенфика пропадна

Од:

Едисон Кавани веројатно нема да потпише со Бенфика и очекува други понуди. Уругвајскиот напаѓач беше близу да им се придружи на португалските гиганти, но преговорите се замрзнати и можеби нема да продолжат.

dobivaj vesti na viber

Кавани сакаше 3-годишен договор и 10 милиони евра по сезона, што е надвор од дофатот на Бенфика. Фудбалерот е слободен агент откако му истече договорот со Пари Сен Жермен и го заврши 7-годишниот престој во францускиот клуб.

Голем број на европски клубови се заинтересирани за напаѓачот, вклучувајќи ги Рома, Лацио, Фиорентина, Лидс и Баерн.

Сега, сепак, фаворит за потпишување на 33-годишниот играч е Атлетико Мадрид.

Би можело да ве интересира

Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

Ана Ололовска

Натпревар во Португалија прекинат поради недоволно здрави фудбалери

Ана Ололовска

Истраги за даночни измами во португалскиот фудбал

А1он

Сантош ќе ја напушти португалската репрезентација доколку не се пласира на СП 2022

Ана Ололовска

Диего Коста се согласи да се пресели во Бенфика

Ана Ололовска

Португалија: Почина млад фудбалер кој претрпе инфаркт на натпревар, четири дена се бореше за живот

Жарко Настоски