ВИДЕО: Португалците најдоа начин да ја победат Гана

Од:

Португалија го отвори Мундијалот со триумф од 3:2 против Гана и се наоѓа на првото место во групата, каде претходно Јужна Кореја и Уругвај одиграа без голови.

dobivaj vesti na viber

Еден час беше здодевно, но потоа се отвори мечот. Кристијано Роналдо изнуди и реализираше пенал во 65.минута, но Андре Ајев израмни осум минути подоцна.

Сепак, радоста на Гана краеше многу кусо. Жоао Феликс во 78.минута ја врати предноста за Португалија, а Рафаел Леао две минути подоцна зголеми и на 3:1.

Но, и тоа не беше сѐ. Осман Букари со голот во 89.минута даде надеж дека Гана може да избегне пораз. Сепак, немаше доволно време за да сторат нешто повеќе.

Би можело да ве интересира

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

ФИФА, конечно, со видео објасни зошто голот на Јапонија беше признат

(ВИДЕО) За Уругвајците е јасно кој е виновен за елиминацијата – го „бркаа“ судијата Зиберт во тунелот

Кореја со драматична победа над Португалија го остави Суарез и Уругвај во солзи

Луис ван Гал заинтересиран да стане белгиски селектор

Казри ја заврши репрезентативната кариера