fudbal francija

Спорт

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

А1он
Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе го преземе Пари Сен-Жермен ова лето, изјави колумнистот на „RMC Sport“, Даниел Риоло. Според него, францускиот фудбалски
Спорт

Гризман му даде поддршка на Умтити: Без него немаше да го освоиме СП, тој е примерен професионалец

А1он
Напаѓачот на Атлетико Мадрид и Франција, Антоан Гризман јавно го поддржа својот сонародник и поранешен соиграч од Барселона, Самуел Умтити. – Без Самуел немаше да
Спорт

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

А1он
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, зборуваше за ситуацијата со договорот на парискиот напаѓач Килијан Мбапе. – Во фудбалот, договорна ситуација може да влијае на играчот
Спорт

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

А1он
Францускиот фудбалски прволигаш објави вечерва дека ја раскина соработката со тренерот Нико Ковач. Хрватскиот стратег седна на клупата на Монако минатото лето кога дојде од
Спорт

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата плата на фудбалерот

А1он
Пари Сен-Жермен сака да го позајми играчот од средниот ред Јулијан Дракслер. Но, засега Французите не можат да најдат нов тим за 28-годишниот Германец, објави
Спорт

Повредениот Нејмар ќе паузира два месеци

А1он
Напаѓачот на францускиот фудбалски прволигаш ПСЖ, Бразилецот Нејмар, ќе паузира од шест до осум недели поради повреда на зглобот, објави неговиот клуб. Бразилскиот репрезентативец се
Спорт

Француската Влада најави мерки за сузбивање на инцидентите на фудбалските стадиони

А1он
Францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманин изјави денеска по состанокот со министерката за спорт Роксана Марисинеан дека надлежните власти мораат итно да ги засилат
Спорт

Фудбалерите на ПСЖ веруваат дека Зидан наскоро ќе го води клубот

А1он
Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан може да го води Пари Сен-Жермен. Според „Марка“, фудбалерите на парискиот клуб веруваат дека 49-годишниот Французин ќе стане
Спорт

Дисциплинската комисија на Лига 1 денес ќе одлучува за прекинатиот натпревар Лион – Марсеј

А1он
Дисциплинската комисија на Француската професионална фудбалска лига (LFP) денес ќе го истражи инцидентот за прекинатиот натпревар Лион – Марсеј. Вчеравечер средбата од 14. коло во