Порто со понуда за Буфон

Легендарниот голман Џанлуиџи Буфон не размислува да замине во пензија, а меѓу многуте понуди по заминувањето од ПСЖ, најнова е таа на португалскиот Порто.

Менаџерот на Буфон, Силвано Мартина им потврди на португалските медиуми дека постои понуда од Порто и дека италијанскиот голман е заинтересиран за заминување во Португалија.

– Да, постои интерес од Порто, од каде што сме контактирани. Буфон сака да брани уште една година, Порто му се допаѓа, но има четири деца и семејство и мора да размисли околу тоа“, изјави Мартина.

Буфон има 42 години, кариерата ја започнал во Парма, а од 2001 до 2018 го бранел голот на Јувентус, од каде минатата сезона замина во ПСЖ.

Би можело да ве интересира

Нејмар во Јуве во замена за Дибала

Тухел ја потврди желбата на Нејмар да го напушти ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ му соопшти на Нејмар под кои услови ќе го продаде

Ана Ололовска

ПСЖ го сака Диало од Дортмунд

Касиљас презема тренерска улога во Порто

Ана Ололовска

Нејмар патува за Париз, утре се решава иднината на Бразилецот

Ана Ололовска