goran milevski

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Милевски си ја третира партијата како гранапче, затоа молчи за криминалот на СДСМ и ДУИ

А1он
Милевски си ја третира партијата како гранапче, затоа молчи за криминалот на СДСМ и ДУИ. Дури и членови на ЛДП преку медиумите обвинуваат дека Милевски
Македонија

Се бара одговорност: Горан Милевски самиот се предложил за министер, без одлука во ЛДП

А1он
Претседателот на ЛДП, Горан Милевски самиот, без согласност и одлука на партијата се предложил за министер во Владата. Ваквиот потег на Милевски предизвика уште поголем
Македонија

Врие во ЛДП: либералите се жалат дека додека партијата тоне, Милевски си ја вработува фамилијата, а тој обвинува за удбашка конструкција

Маја Илиевска-Пачемска
Додека Либерално-демократската партија бележи најлоши резултати откако е формирана, претседателот Горан Милевски место за паријата работи за фамилијата, обвинуваат негови сопартијци. Велат дека лидерот Милевски
Македонија

ЛДП останува во Владата и дава поддршка на Ковачевски

А1он
Раководството на ЛДП, претседателот Горан Милевски, потпретседателите Моника Зајкова, Игор Велјановски и генералниот сектретар Боби Мојсоски, на денеска одржаната работна средба со раковoдството на СДСМ,
Македонија

(ВИДЕО) Милевски: Отворените листи за општински советници ќе бидат стимул за отчетност

Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, изјави дека во соработка со Министерството за правда се работи на отворените листи за советници на локалните избори. „Отворени
Видео Македонија

ВИДЕО: Европските либерали со резолуција бараат почеток на преговорите со Македонија

А1он
Либералните европратеници иницирале да се донесе резолуција од страна на Европскиот Парламент за почеток на преговорите со Македонија, информираа од Либерално-демократската партија по вчерашниот Конгрес
Македонија

МЕПСО: Милевски да дојде, да ги најде и да седне во фотелјите од бизон

А1он
Пратеникот Горан Милевски денеска го злоупотреби моментот за презентација на Извештајот на ЕЕЗ и тенденциозно и крајно некоректно пласира дезинформација дека МЕПСО купува фотелји од