emil kirjas

Свет

Зајкова и Кирјас од Украина: Не за војната

А1он
Делегација на АЛДЕ предводена од лидерот и европратеник Илхан Ќучук, заедно со претставници на македонската Либерално демократска партија остварија средби со Александар Корниенко, прв заменик
Видео Македонија

ВИДЕО: Европските либерали со резолуција бараат почеток на преговорите со Македонија

А1он
Либералните европратеници иницирале да се донесе резолуција од страна на Европскиот Парламент за почеток на преговорите со Македонија, информираа од Либерално-демократската партија по вчерашниот Конгрес