cuk

Македонија

ЦУК: Викендов заради за санирање на мостот на Маркова Река ќе има времен режим на сообраќај

А1он
Викендов заради реализација на проектот за целосно санирање на оштетувањето на мостот на Маркова Река во населбата Драчево, на овој потег ќе биде воведен времен
Македонија

Пронајдени две семејства од странство кои се загубиле во мариовско

А1он
Две семејства од странство со четири деца кои патувале со два автомобила поpаднево биле пронајдени отkако на бројот 122 стигнал повика дека луѓето залутале и
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: Европскиот број за итни повици Е-112, вистинско олеснување за граѓаните

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, денеска, заедно со шефот на Делегацијата на Европската Унија во нашата земја, амбасадорот Дејвид Гир и
Македонија

Костиќ, претседател на МЗ Галичник: Дедо Павле качи температура и не ги препознаваше домашните

Маја Илиевска-Пачемска
Утрово Центарот за управување со кризи и МВР со хеликоптер го извлекле од завеаното село Галичник 78 – годишниот Павле Луканоски кој веќе шест дена
Македонија

(ВИДЕО) Спасувачка акција на МВР и ЦУК: Жител на Галичник со хеликоптер пренесен во болницата „8 Септември“

А1он
Постојан жител на Галичник денес со хеликоптер бил пренесен на лекување во болницата „8 Септември“ во Скопје. Поради големи снежни наноси селото е отсечено, па
Македонија

Раководителот на Секторот за аналитика при ЦУК добитник на наградата „Лауреат на годината“

А1он
Во канцелариите на Центарот за управување со кризи денеска главниот претставник на Агенцијата за меѓународна соработка на Јапонија (JICA), од Балканската канцеларија од Белград, Џиро
Македонија

Ангелов: Големиот број на експлозивни средства го отежнуваат гаснењето на пожарот на Галичица

А1он
Почнувајќи од 3 септември, кризната состојба предизвикана од пожарите е завршена. Во моментов е активен пожарот на планината Галичица, а утрово е регистриран и еден