dracevo

Македонија

Гласна музика во поликлиниката во Драчево, се славело пензионирање на колега: Директорот Селими најави санкции

Орце Костов
Ќе има санкции за вработените кои пуштале гласна музика во поликлиниката Драчево за да го прослават заминувањето во пензија на вработен во здравствената установа, најави
Македонија

Поставена сигнализација за безбедно движење на возилата кон дупката која се појави на мостот пред Маркова Река пред населба Драчево

А1он
Екипите на ЈП Улици и патишта Скопје во текот на изминатата ноќ поставија светлосна сообраќајна опрема и ја обезбедија големата дупка која се појави на
Македонија

Четворица малолетници добија кривични пријави за кражба во Аеродром

А1он
Во полициска станица биле повикани двајца малолетници, поради основано сомнение дека заедно со други две малолетни лица, сите од Скопје, извршиле кривично дело “разбојничка кражба”.
Македонија

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во населба Драчево

А1он
Поради уличен дефект на водоводна мрежа ф-100м.м. прекин на водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците во населба Драчево. – Поради уличен дефект на водоводна мрежа
Македонија

Поднесено обвинение за неовластено пуштање во промет на марихуана

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице од Драчево за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични
Македонија

Во МЗ Подстаница, во населба и село Драчево собрани 5 тони кабаст отпад

А1он
Минатата седмица Општина Кисела Вода и ЈП „Комунална хигиена“ собраа 5 тони кабаст отпад и електронска опрема во МЗ Подстаница, во населба и село Драчево.
Македонија

Опожарена куќа во Драчево

А1он
Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје ноќеска интервенирала на пожар кој избувнал во куќа лепенка на улицата „Стари Новаќиња“ во населбата Драчево. Опожарени биле околу
Македонија

ВИДЕО: Нов парк во Драчево на местото од исчистена дива депонија

А1он
Екипите на Град Скопје деновиве работат на уредување нова зелена површина од околу 5.500 квадратни метри во Драчево, каде што ќе се подигне нов парк,