ВИДЕО: ЦУК бара од Град Скопје пешачки премин или кружен тек кај трговскиот Џевахир

Од:

Од согледаната сотојба на терен и поради очигледните потеби на граѓаните на скопската населба Аеродром, Центарот за управување со кризи упати барање до Град Скопје за најбрзо што може да се уреди пешачки премин или изградба на кружен тек на булеварот Србија кај трговскиот центар Џевахир.

Од ЦУК сметаат дека пешачки премин нема да го реши најдобро проблемот, но за тоа ги повикуваат стручните лица од сообраќајната област тоа да го решат.

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов во видео порака изјави дека на булеварот Србија, пред новоотворениот Џевахир Мол, којшто е дел од комплексот Скај сити, што е составен од четири облакодери не е безбедно.

Би можело да ве интересира

Возило излетало на железничка пруга, повредени се две лица кои ги извлекувале пожарникари

A1on

На дива депонија во Лисиче фрлени одрани животни

A1on

Змии во населени места – Што да прават граѓаните ако наидат или бидат каснати од змија совети од ЦУК

Град Скопје: Срушениот ѕид и ограда на Клинички центар е надлежност на Министерството за здравство

(ВИДЕО) Падна потпорниот ѕид кај Детската клиника – никој не го санирал две години

Анита Петровска Рајковиќ

Пријави за змии во дворови на болница и факултет, од ЦУК апелираат на внимателност

Орце Костов