Спорт

Баерн ги стави Видал, Тиаго, Боатенг и Бернат на трансфер листа

Баерн Минхен стави четири од неговите главни играчи на трансфер листата. Според „Билд“, се работи за Артуро Видал, Тиаго Алкантара, Џером Боатенг и Хуан Бернат.
Македонија

Владата објави оглас за вработувања за однапред одбрани лица

Кристијан Ландов
Владата отвори шест нови работни места. За плата до 50 илјади денари апликантните треба да исполнуваат посебни услови, како работно искуство до 16 години. Огласот
Македонија

(Видео) Член на здружението „Ќосето“ запали слика од Заев и му се закани

Кристијан Ландов
Ѓорги Стојков, член на здружението „Андон Лазов Јанев – Ќосето“, преку видео на социјалните мрежи му се закани на премиерот Зоран Заев дека ќе го
Македонија

Најчевска: Чекам кога Фатиме како јавен обвинител ќе добие барем една вистинска пресуда против криминалците

Знам дека многумина ќе налутам, ама јас ете да си кажам. Најмногу од се мразам култ на личноста, на својот фејсбук профил напиша професорката Мирјана
Македонија

Османи молчи дали ДУИ ќе остане во коалиција со СДСМ без Законот за јазици

Потпаролот на ДУИ и вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи не кажува дали неговата партија ќе коалицира со владеачката СДСМ, доколку Собранието не го излгаса
Македонија

Димушевска за нападот на полицајката: Ако е подложна на закани и притисок, нека го пријави случајот

Кристијан Ландов
Доколку полицајката Јасмина Јаначковска била подложна на закани и притисок да каже дека не била физички нападната од фунцкионерот на ДУИ, Бекир Асани, Националната мрежа
Македонија

Заев: Нема место за толеранција за незаконски дејства

Кристијан Ландов
По апсењето на членот на кабинетот на министерот за внатрешни работи, поради сомнение дека барал потпуп а со тоа ја злоупотребил службената положба и овластување,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Змијанац: Градоначалниците и училиштата направија организирана злоупотреба на децата

Првиот човек на детската амбасада „Меѓаши“, Драги Змијанац, по учество на околу 7.350 дечиња, во организацијата Бадинкарски поворки, за „Макфакс“ вели дека сите градоначалници, оркестрирано и организирано со
Видео Македонија

ВИДЕО: Продавачите на петарди „царуваат“ на Бит-пазар – МВР тврди дека работи на нивно пронаоѓање

Кристијан Ландов
Пред новогодишните и божикните празници Бит-пазар е преплавен со пиротехнички средства. Иако противзаконски, петарди и ракети од разен калибар се наоѓаат на тезгите. Нивната цена
Македонија

Тевдовски: Македонија ќе мора се задолжува, земани се големи и скапи кредити

Кристијан Ландов
Новиот министер за финансии, Драган Тевдовски на собраниската говорница објасни дека Македонија ќе мора да се задолжи во странство поради враќање на стари долгови. Според