zaklucoci

Македонија

Мицкоски се сретна со коалициските партнери

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“. „На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација, за референдумот,