Македонија

Нема леб, ама е прилика за сликање и реклама – премиерот јадеше тост, грав во менза, сега купува леб

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски не испушта прилика за себепромоција со цела продукција зад себе, во која на граѓаните им се прикажува како обичен човек, односно еднаков
Економија

Замрзнување цени и на други производи, не само на лебот – најави Ковачевски

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски најави дека во блиска иднина владата би можела да ги замрзне цените и на други основни производи, не само на лебот. -Во
Економија

Ковачевски: Се заработува на грбот на граѓаните – не сакаат да испорачаат леб оние кои добија најголеми субвенции за струја

А1он
Компаниите кои не сакаат да произведуваат и испорачуваат леб се тие компании кои добија најголеми субвенции за електричната енергија, изјави Премиерот Димитар Ковачевски Дециден е
Македонија

Уапсени шверцери на возила, ги продавале со фалсификувани сообраќајни

А1он
МВР уапси три лица кои нелегално внесувале и продавале автомобили, мотори, камиони и други возила во Македонија. Освен што ги шверцувале возилата нелегално, за дел
Македонија

Судот одлучи – манијакот од Скопје во куќен притвор бидејќи постои опасност да продолжи со перверзните дејствија

А1он
30-годишниот маж од Скопје кој беше уапсен откако подолго време ги вознемирувал жените самозадоволувајќи се пред нив и кој доби пријава од Обвинителството, доби куќен
Македонија

Брат Љубе удри по Грујо: Кукавицо ти ли најде – избега и остави жена и деца, а јас машки докажав дека сум невин

А1он
Никола Груевски и Љубе Бошкоски се нападнаа на социјалните мрежи. Прв почна експремиерот Никола Груевски кој на Фејсбук излезе со коментар за ослободителната пресуда на
Македонија

Судот донесе решение: Латас остана без пасош, а нему и на Лазаров им е ограничен јавниот настап

А1он
Основен кривичен суд Скопје донесе решение. Се уважува барањето на Обвинителство и на Латас и Лазаров им се одредуваат превентивни мерки – Латас остана без
Македонија

Џафери: Оди пресметај се со син ми, не си му ни до мал прст – Пази малку, не си во шума, му врати ВМРО-ДПМНЕ

А1он
– Игор Јанушев, на синот на Талат Џафери не можеш да му дојдеш ни до малиот прст. Прво до малиот прст не можеш да дојдеш.
Македонија

По кривичната за Марјан-Доказ, кривични од Канал 5 за Саше-Мактел и Рубин-Народен глас

А1он
Говорот на омраза во одредени портали не е од вчера, но по апсењето на Марјан- Доказ, поднесени кривични пријави за уште два портала. Телевизија Канал5