upad

Свет

Пелоси повика итно да се разреши Трамп: Тој е опасна личност за Американците

А1он
Ненси Пелоси, која пред неколку дена беше избрана за уште еден мандат за претседател на Претставничкиот дом на САД, повика на итно разрешување на претседателот
Свет

(ВИДЕО) Џамироквај им одговори на твитерџии: Можеби мислите дека сте ме виделе во Вашингтон, но не бев меѓу тие лудаци

А1он
Пејачот Џеј Кеј, попознат како Џамироквај, денеска преку видео порака им се обрати на „твитерџиите“, откако на социјалната мрежа беше споредуван со еден од учесниците
Свет

(ВИДЕО) Бајден: Не се осмелувајте да ги нарекувате демонстранти, тие беа домашни терористи

А1он
Трамп почна „целосен напад“ врз демократските институции во државата, нагласи денеска новоизбраниот американски претседател Џо Бајден. Тој ги нарече демонстрациите пред Капитол едни од „најцрните
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Моментот кога е застрелана жена во Конгресот

А1он
Една жена беше тешко повредена во инцидентот што се случи по упадот на поддржувачите на Доналд Трамп во Конгресот. Се појави видео снимка на социјалните
Свет

Упадна и седна во фотелјата на Ненси Пелоси со нозете на маса: Нема да се повлечеме

А1он
Приврзаниците на Доналд Трамп кои протестираа во Вашингтон насилно упаднаа во зградата на Конгресот, а еден од нив се смести во канцеларијата на Ненси Пелоси,