majk pens

Свет

Мајк Пенс се кандидира за претседател на САД, ќе се бори против Трамп

А1он
Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс влегува во трката за републиканска претседателска номинација на изборите во 2024 година, се вели во денешното барање до Федералната изборна
Свет

Американски суд: Пенс мора да сведочи за неговите разговори со Трамп

А1он
Федерален судија одлучи дека поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс мора да сведочи пред големата порота за разговорите што ги имал со поранешниот претседател Доналд Трамп
Свет

Пенс: Трамп ќе одговара пред историјата за неговата улога во нападот на американскиот Капитол

А1он
Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс во саботата му го изрече најсилниот укор до сега до својот поранешен шеф и претседател Доналд Трамп, велејќи дека ќе
Свет

Пронајдени доверливи документи во куќата на Мајк Пенс

А1он
Во куќата на поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс се пронајдени доверливи документи, јавува Би-би-си. Медиумите посочуваат дека документите, кои адвокатот на Пенс ги открил минатата
Свет

Мајк Пенс ќе присуствува на инаугурацијата на Бајден

А1он
Актуелниот потпретседател на САД, Мајк Пенс ќе биде присутен на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден, изјави висок претставник на администрацијата. Актуелниот претседател Доналд
Свет

Пенс е против повикување на 25. амандман

А1он
Потпретседателот на САДС, Мајк Пенс е против 25. амандман за отстранување на Доналд Трамп од претседателската функција, објави „Њујорк тајмс“. Претходно, претседателката на Претставничкиот дом
Свет

ВИДЕО: Американскиот потпретседател Пенс се вакцинираше пред камери

А1он
Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска ја прими вакцината против коронавирусот, и тоа јавно, во директен телевизиски пренос од Белата куќа. -Не почувствував ништо, рече Пенс
Свет

(ВИДЕО) Пенс: Бајден и Харис треба веднаш да престанат со манипулациите за Ковид вакцината

А1он
Потпретседателот на САД, Мајк Пенс изјави дека кандидатите за највисоки функции во САД од Демократската партија, Џо Бајден и Камала Харис манипулираат со јавноста кога
Свет

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс ќе трча заедно со Трамп на претседателските избори во ноември

Горјан Грнчаровски
Делегатите од Републиканската партија на САД едногласно го номинираа Мајк Пенс за функцијата потпретседател на државата за следните претседателски избори кои ќе се одржат на
Uncategorized Свет

Пенс: Сакаме и правиме напори да ги отвориме училиштата на есен

Горјан Грнчаровски
Потпретседателот на САД, Мајк Пенс изјави дека американските училишта мора да се отворат и да работат како вообичаено оваа есен и покрај пандемијата со коронавирус