(ВИДЕО) Џамироквај им одговори на твитерџии: Можеби мислите дека сте ме виделе во Вашингтон, но не бев меѓу тие лудаци

Од:

Пејачот Џеј Кеј, попознат како Џамироквај, денеска преку видео порака им се обрати на „твитерџиите“, откако на социјалната мрежа беше споредуван со еден од учесниците во демонстранциите во Вашингтон, кои влегоа во американскиот Конгрес за да го поддржат претседателот во заминување Доналд Трамп, а притоа загинаа четири лица.

На Твитер постојано кружеа компарации меѓу Џамироквај и еден од демонстрантите кои најмногу паѓаше в очи, односно беше гол над половината, носеше крзно и рогови на главата, а на лицето го имаше исцртано американското знаме.

„Можеби мислите дека ме видовте во Вашингтон вчера, но да знаете дека не бев меѓу тие лудаци. Не сум сигурен дека тоа е мое друштво“, вели Џамироквај во видео пораката, поздравувајќи ги своите фанови.

„Џамироквај, што се случи човеку?“

„Џамироквај издава нов албум кој се снима во Капитол“, беа само дел од коментарите на „Твитер“.

Еве дел од нив:

Би можело да ве интересира

Американската економија лани нарасна за 5,7 отсто

А1он

Борел: Одговорот на САД на руските предлози е солидна основа за зацврстување на сигурноста во Европа

А1он

Кремљ: Ставовите на Русија не се опфатени во безбедносните предлози на САД, но дијалогот може да продолжи

Ана Ололовска

Воздухот во САД загрижувачки загаден

Ана Ололовска

Велика Британија и САД може да испратат по 1.000 војници во Романија, Бугарија и Унгарија, пишува „Дејли телеграф“.

Ана Ололовска

Блинкен разговараше со кинескиот министер за надворешни работи за ризиците поврзани со Украина

Ана Ололовска