pelosi

Свет

Пелоси го повика Бајден да одржи говор за состојбата на нацијата на 1 март

А1он
Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси го повика претседателот Џо Бајден да одржи говор за состојбата на нацијата пред двата дома на Конгресот
Свет

Пелоси го покани Бајден да се обрати во двата дома на Конгресот на 28 април

А1он
Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси го покани американскиот претседател Џо Бајден за првпат да се обрати на заедничка седница на двата дома
Свет

Пелоси: Меконел е лицемер, републиканците го погазија Уставот на САД

А1он
Републиканците не успееја да го сработат она што е нивна работа, да ја почитуваат институцијата на која и служат, изјави синоќа спикерот на Претставичкиот дом,
Свет

„Некој меѓу нас не е наш“ во Конгресот, обвини Пелоси

А1он
Спикерот на американскиот Претставнички дом, Демократката Ненси Пелоси, денеска на брифинг изјави дека Конгресот е соочен со „непријатели одвнатре“ во долниот дом, алудирајќи на некои
Свет

Пелоси: Некои конгресмени би можеле да бидат кривично гонети

А1он
Претседателката на претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси изјави дека одредени членови на Конгресот би можеле да се соочат со кривично гонење ако се
Свет

Пелоси: Казни од 10.000 долари за конгресмените кои ќе одбегнуваат да бидат претресени на влезот во Капитол

А1он
Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, најави дека сака да им изрече казни до 10.000 американски долари на пратениците кои ќе одбијат
Свет

Пелоси: Трамп е опасност за нашата сакана нација

А1он
Претседателката на американскиот Претставнички дом Ненси Пелоси денеска оцени дека претседателот Доналд Трамп мора да биде отповикан, бидејќи претставува очигледна закана по националната безбедност. –
Свет

Пелоси бара од Армијата да му ги одземе нуклеарните кодови на Трамп

А1он
Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, денеска во писмо до своите колеги конгресмени пишува дека разговарала со началникот на Генералштабот на американската
Свет

Пелоси повика итно да се разреши Трамп: Тој е опасна личност за Американците

А1он
Ненси Пелоси, која пред неколку дена беше избрана за уште еден мандат за претседател на Претставничкиот дом на САД, повика на итно разрешување на претседателот
Свет

Пелоси: Време е да ги залечиме раните и заедно да пораснеме

А1он
Претседателката на американскиот Претставнички дом Ненси Пелоси ја поздрави проектираната победа на демократите Џо Бајден и Камала Харис. „Денеска се одбележува зората на новиот ден