ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Моментот кога е застрелана жена во Конгресот

Од:

Една жена беше тешко повредена во инцидентот што се случи по упадот на поддржувачите на Доналд Трамп во Конгресот.

Се појави видео снимка на социјалните мрежи од моментот на пукањето кон жената, поддржувач на Доналд Трамп.

Голем број демонстранти влегоа во Конгресот, а одеднаш се слушнаа истрели и една жена се сруши на подот.

Насобраните луѓе веднаш почнаа да и помагаат, а камерите снимија како на носила ја изнесуваат од зградата. Последната инфорамација беше дека се наоѓа во критична состојба.

Би можело да ве интересира

Анкета: Повеќе од половина од Американците веруваат дека упадот во Конгресот најверојатно ќе се повтори

А1он

Повеќе од пет години затвор, изречена најдолгата казна за упадот во Капитол

Катерина Павлова-Николовска

Американскиот Конгрес го одобри инфраструктурниот пакет на Бајден, вреден 1,2 трилиона долари

Катерина Павлова-Николовска

Во Конгресот на САД на 26 октомври расправа за Западен Балкан

Конгресот го спречи делумното затворање на американската Влада

Катерина Павлова-Николовска

Заврши во ќелија со маж кој ја силуваше неговата сестра – го уби и доби уште 25 години затвор