tehnologija

Магазин

Падна „Инстаграм“, проблеми има и „Фејсбук“

А1он
„Фејсбук“ престана да работи правилно, а во исто време проблеми има со со „Ватс Ап“. Наместо целосно или глобално прекинување, проблемот на Фејсбук се чини
Магазин

Шефот на Huawei призна дека на членовите на своето семејство им купил IPhone телефони

А1он
Основачот и директор на Huawei, Рен Женгфеи на членовите на своето семејство им купил IPhone телефони. Како што пишува британскиот Independent, Женгеи призна дека ги
Магазин

Каспаров: Компјутерите нема да ја заменат креативноста на човек

А1он
Легендарниот првак на светот во шах Гари Каспаров, на меѓународниот форум на Мајкрософт „Светла иднина на луѓето + машините“ во Атина, изјави дека машините нема
Свет

Велика Британија: Истрага за „Хуавеи“ и истекување на доверливи информации

А1он
Британската Влада почна истрага за откривање на доверливи разговори и улогата на кинеската компанија „Хуавеи Технолоџис“ во синџирот на снабдување на 5Г мрежата. Советот за
Магазин

Белгиска агенција: Кај Хуавеи не се пронајдени никакви шпионски закани

А1он
Белгискиот центар за кибер безбедност не пронашол докази кои упатуваат на тоа дека кинескиот телегомуникациски гигант Хуавеи продавал опрема која би можела да се користи