Падна „Инстаграм“, проблеми има и „Фејсбук“

Од:

„Фејсбук“ престана да работи правилно, а во исто време проблеми има со со „Ватс Ап“.

Наместо целосно или глобално прекинување, проблемот на Фејсбук се чини дека е специфичен за одредени функции. Корисниците известуваат дека одредени објави или фотографии не се прикажуваат, но страната може да се вчита, што доведува до меѓународна фрустрација.

Прашања се пријавуваат во целиот свет, според веб-страницата за откривање на Down Detector. Илјадници корисници во Европа, САД, Јужна Америка и Јапонија се особено погодени.

Проблемите доаѓаат во исто време како и слично прашање за „Ватс Ап“. Таму, изгледа дека датотеките се соочуваат со проблеми со испраќање – што значи дека фотографиите, видеата и гласовните пораки нема да се испратат или примат правилно.

Корисниците исто така известуваат дека „Инстаграм“ престана да работи односно не се вчитуваат фотографиите.

Би можело да ве интересира

По 20 години постоење, Фејсбук има повеќе од три милијарди корисници

Си рекламирале чаеви лажно користејќи имиња на лекари – Кривична за фирма и директорот

Анита Петровска Рајковиќ

Фејсбук го затвора делот за вести во Германија, Франција и Британија

Канаѓаните немаат пристап до Фејсбук и Инстаграм

Струмичанец објавил компромитирачка фотографија од поранешната вонбрачна сопруга

Си пуши и си ужива – запомнете го овој ден порача Груби

А1он