Си пуши и си ужива – запомнете го овој ден порача Груби

Од:

Фотографијата на која лидерот на ДУИ, Али Ахмети си ужива во пушењето на цигара, на Фејбук ја објави неговиот најблизок соработник, вицепремиерот Артан Груби. Под фотографијата напиша:

„Една цигара за ќеиф вечерва, со чадот нагоре. Запомнете го пријатели овој ден“.

Кому Груби и Ахмети му испраќаат порака дека Лидерот на ДУИ си пуши и си ужива безгрижно и „мува  не го лази“ Ахмети, не е познато.

Објавата доаѓа ден по камен – темелникот удрен за коридорот 8 за која најмногу се залагаа токму Ахмети и Груби.

Вакви двосмислени пораки во последно време Груби често објавува.

Би можело да ве интересира

Ахмети: Коалицијата со Бошњачкиот демократски сојуз не прави убедливо победници

Артан Груби имал две опомени за прекршување на етичкиот кодекс, Џафери ќе одлучува дали ќе го казни

Орце Костов

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа уцени, Груби и Ахмети сакаат вечно да владеат

Ковачевски и Ахмети до крајот на неделава ќе се договорат, дали одат во коалиција или самостојно на избори

Џафери: Ахмети може да ја има која функција сака, но не е заинтересиран за претседател

Анита Петровска Рајковиќ

Левица поднесе кривична пријава против Артан Груби за противправно стекнување и прикривање имот