Виндоус 10 ќе чини од 119 до 199 долари

Од:

Новиот оперативен систем од Мајкрософт, Винодус 10 ќе чини 119 долари, за домашна употреба и 199 долари за професионална употреба.

Виндоус 10 официјално ќе биде достапен на 29 јули годинава во 190 земји во светот, како бесплатна надградба за корисниците на Виндоус 7 и Виндоус 8.1.

Наплатата на Виндоус 10 ќе почне на 29 јули 2016 година, а дотогаш оперативниот систем ќе биде бесплатен и под одредени услови.

Би можело да ве интересира

Путин ја прогласи 2021 за година на науката и технологиите во Русија

Жарко Настоски

Кина ќе го зголеми вложувањето во технологија за да постигне повисок раст

Жарко Настоски

Гугл: Андроид телефоните ќе ги предупредуваат корисниците при појава на земјотрес

А1он

Компанијата на Илон Маск развива мозочен чип кој ќе може да го промени нашето расположение

А1он

5G технологијата станува реалност, Кина ќе изгради повеќе од 600 илјади базни станици до крајот на годината

А1он

Сони го објави датумот за презентација на новитетите на „PlayStation 5“

А1он