Сони го објави датумот за презентација на новитетите на „PlayStation 5“

Од:

Од компанијата „Sony“ минатата недела го одложија планираниот онлајн настан околу новиот PlayStation 5 поради организираните протести ширум светот.

Компанијата го објави новиот датум, а настанот се очекува да се одржи на 11 јуни.

Целото внимание ќе биде посветено на новата едиција на Плејстејшн конзолата која многумина ја оценија како „иднината на гејмингот“.

На настанот ќе бидат презентирани вести околу техничките можности на „Пи- Ес 5“ како кои нови игри ќе бидат достапни на пазарот, а ќе можат да се играат на овој уред.

Се претпоставува дека хорор акцијата „Резидент ивл 8“ ќе биде претставена на настанот.

Од компанијата најавија дека планираат настанот да се прикажува на нивниот Јутјуб канал, но и преку социјалната мрежа Твитер.

Би можело да ве интересира

На пазарот се појави нов, потенок и полесен „Плејстејшн 5“

Ана Ололовска

„Сони плејстејшн 5“ освои две третини од светскиот пазар

Ана Ололовска

Путин ја прогласи 2021 за година на науката и технологиите во Русија

Жарко Настоски

Кина ќе го зголеми вложувањето во технологија за да постигне повисок раст

Жарко Настоски

Гугл: Андроид телефоните ќе ги предупредуваат корисниците при појава на земјотрес

А1он

Компанијата на Илон Маск развива мозочен чип кој ќе може да го промени нашето расположение

А1он