На пазарот се појави нов, потенок и полесен „Плејстејшн 5“

Од:

Во Велика Британија се појавуваат слики од понова, потенка и полесна верзија на „Плејстејшн 5“, пишува порталот за видеоигри „Еурогејмер“.

Имено, еден од читателите испратил слики од новата конзола со поедноставна завртка за прицврстување на држачот, а самиот уред, според неговите зборови, е и малку полесен. „Сони“, се чини, пуштила нова дигитална верзија на својата конзола без никаква промоција. Таа прво е забележана во Австралија.

Оваа нова верзија, полесна за 300 грама, го носи кодот „ЦФИ-1100“.

Патем, ова не е невообичаена практика за производителите кои ги менуваат своите уреди со текот на времето.

Би можело да ве интересира

„Сони плејстејшн 5“ освои две третини од светскиот пазар

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сони го претстави новиот „PlayStation 5“

А1он

Сони го објави датумот за презентација на новитетите на „PlayStation 5“

А1он

Претставен новиот безжичен контролер „DualSense“ за „PlayStation 5“

Ана Ололовска