ВИДЕО: Сони го претстави новиот „PlayStation 5“

Од:

Од компанијата Сони донесоа одлука да дадат повеќе информации околу новата конзола на „PlayStation 5“.

Сони ги претстави и двете верзии (дигиталната и стандардната) на новиот „Пи-Ес5“, кои ќе работат без диск драјв и ќе се нарекуваат „PS5 Digital Edition“.

Обожавателите на конзолата беа воодушевени од заоблениот минималистички дизајн на уредот кој значително се разликува од претходниот „Пи-Ес 4“.

Според проценките на корисниците на Твитер, цената на новата конзола се претпоставува дека ќе изнесува околу 600 фунти.

Би можело да ве интересира

„ФИФА 22“ ќе понуди и „фудбал-тенис“

Ана Ололовска

На пазарот се појави нов, потенок и полесен „Плејстејшн 5“

Ана Ололовска

Истражување: Жените се повеќе време посветуваат на видеоигрите

Ана Ололовска

„Сони плејстејшн 5“ освои две третини од светскиот пазар

Ана Ололовска

Пристигна најновата едукативна игра за деца „Ристина и Шарко“

Ана Ололовска

Осум милиони Романци редовно играат видеоигри

Ана Ололовска