soni

Магазин

ВИДЕО: Сони го претстави новиот „PlayStation 5“

А1он
Од компанијата Сони донесоа одлука да дадат повеќе информации околу новата конзола на „PlayStation 5“. Сони ги претстави и двете верзии (дигиталната и стандардната) на
Економија

„Сони“ поради Брегзит ја преместува европската централа во Холандија

А1он
Јапонскиот технолошки гигант „Сони“ одлучи својата европска централа да ја премести во Холандија од Велика Британија, поради излегувањето на земјата од Европската унија. – Ќе
Свет

Хакери: „Сони“ постапи многу мудро што ја откажа премиерата на филмот „Интервју“

А1он
Хакерите, кои го извршија кибер нападот врз „Сони пикчрс“ (Sony Pictures), ја поздравија одлуката на компанијата да ја откаже премиерата на филмот „Убиствено интервју“ (The