PlayStation

Магазин

На пазарот се појави нов, потенок и полесен „Плејстејшн 5“

А1он
Во Велика Британија се појавуваат слики од понова, потенка и полесна верзија на „Плејстејшн 5“, пишува порталот за видеоигри „Еурогејмер“. Имено, еден од читателите испратил
Магазин

ВИДЕО: Сони го претстави новиот „PlayStation 5“

А1он
Од компанијата Сони донесоа одлука да дадат повеќе информации околу новата конзола на „PlayStation 5“. Сони ги претстави и двете верзии (дигиталната и стандардната) на
Магазин

Сони го објави датумот за презентација на новитетите на „PlayStation 5“

А1он
Од компанијата „Sony“ минатата недела го одложија планираниот онлајн настан околу новиот PlayStation 5 поради организираните протести ширум светот. Компанијата го објави новиот датум, а
Uncategorized

Претставен новиот безжичен контролер „DualSense“ за „PlayStation 5“

А1он
Компанијата „Сони“ го претстави новиот елегантен дизајн на безжичен контролер за „PlayStation5“. Се очекува тој да им овозможат на гејмерите уште подобро искуство со игрите.