Шефот на Huawei призна дека на членовите на своето семејство им купил IPhone телефони

Од:

Основачот и директор на Huawei, Рен Женгфеи на членовите на своето семејство им купил IPhone телефони.

Како што пишува британскиот Independent, Женгеи призна дека ги купил уредите на iPhone додека бил во странство.

“iPhone има добар екосистем и кога моето семејство е во странство, сè уште ги купувам уредите на “iPhone”. Љубовта кон Huawei не мора да значи љубов за Huawei мобилните телефони”, рече Женгфеи.

Би можело да ве интересира

Америка го ограничи движењето на својот дипломатски персонал во Израел

Стејт департментот потврди дека ќе стави вето на приемот на Палестина во ОН во Советот за безбедност

Горан Наумовски

Белата куќа се противи на палестинската државност

Џонсон: Путин ќе продолжи да маршира низ Европа, Балканот може да биде следен

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Едно лице загина откако цистерна со нафта експлодира на автопат во Алабама

САД одделно ќе гласа за помош на Украина и Израел, републиканците на Трамп се закануваат