skendija

Спорт

16 навивачи на Шкендија добија кривични пријави за инцидентот против Шкупи во Тетово

А1он
Поради присуство на фудбалски натпревар, влегување на терен и прекршување на мерките кои се пропишани за спречување на ширење на Ковид-19, тетовската полиција денеска поднесе
Спорт

ПМФЛ: Шкендија ја обезбеди титулата, продолжува борбата за опстанок

А1он
Фудбалерите на Шкендија го обезбедија шампионскиот трофеј во Првата македонска фудбалска лига, откако попладнево забележаа победа над Борец и освоија нови три бода. Тетовци на
Спорт

Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

А1он
Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 27. коло по кое Шкендија ја зголеми предноста пред конкурентите за шампионскиот трофеј. Резултати: Македонија
Спорт

УЕФА ја откажа младинската Лига на шампиони поради пандемијата на коронавирус

А1он
Македонскиот првак Шкендија нема да игра сезонава во младинската Лига на шампиони, откако Европската фудбалска асоцијација одлучи денеска да го откаже натпреварувањето поради пандемијата на
Спорт

Шкендија загуби, но му пружи силен отпор на големиот Тотенхем

А1он
Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.
Спорт

Ако Шкендија го помине Тотенхем, ќе игра со подобриот од мечот Ростов – Макаби Хаифа

А1он
Денешната жрепка на УЕФА за Лига Европа одлучи победникот од дуелот Шкендија – Тотенхем да биде домаќин на победникот од дуелот помеѓу Ростов и Макаби