Ако Шкендија го помине Тотенхем, ќе игра со подобриот од мечот Ростов – Макаби Хаифа

Од:

Денешната жрепка на УЕФА за Лига Европа одлучи победникот од дуелот Шкендија – Тотенхем да биде домаќин на победникот од дуелот помеѓу Ростов и Макаби Хаифа.

Победникот од тој меч, кој е закажан за 1 октомври, ќе избори пласман во фазата по групи од новата сезона на Лига Европа.

Шкендија сепак има речиси невозможна задача за пласман во плеј-офот, откако претходно треба да го елиминира Тотенхем на Жозе Мурињо. За пресметка со лондонскиот тим, тетотвскиот тим се избори откако синоќа го победија на гостински терен романски Ботошани со минимални 1:0.

Би можело да ве интересира

Фудбалерите на Спортинг и Аталанта ремизираа во првиот натпревар од осминафиналето на Лига Европа

Го судеше финалето на Лига Европа, сега е деградиран во Чемпионшип

Горан Наумовски

Навивач на Зрињски „стигна“ во холандските медиуми поради исмејувањето на познатиот тренер

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Хулиган од зад грб го нападна српскиот голман кој брани за Севиља, но беше соборен

Предраг Петровиќ

Шкендија и Македонија ЃП го дознаа можните ривали во третата рунда

Шкендија верува дека предноста од Скопје ќе ја задржи во Ереван