Шкендија и Македонија ЃП го дознаа можните ривали во третата рунда

Од:

УЕФА ги одреди двојките за третото квалификациско коло во Конференциската лига. Од македонските тимови во ждрепката учествуваа Шкендија и Македонија ЃП.

Шкендија доколку ја мине Валмерија во втората рунда, во третата ќе игра против АИК Стокхолм или Вросклав Полтава.

Македонија ЃП во второто коло ја очекува двомеч со ЦСКА Софија. Доколку го поминат бугарскиот тим, фудбалерите на Македонија ЃП, во третото коло ќе играат против Сент патрик или Мура.

Натпреварите од третата квалификациска рунда ќе се играат на 4 и 11 август.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Шкупи и Шкендија нема да го доиграат натпреварот, одлуки ќе носи ФФМ

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Хаос на Чаир: Тепачка, навивачи на терен, во прекин дербито Шкупи-Шкендија

Катерина Ѓуровски

Шкендија со големо реми кај АИК Стокхолм

Шкендија против Фенербахче или Словачко во плеј-офот, Шкупи ги дозна ривалите и ако загуби од Шамрок

Шкендија сака нов триумф над Валмиера и двомеч со АИК

Шкендија триумфираше против Валмиера во Рига