(ВИДЕО) Хаос на Чаир: Тепачка, навивачи на терен, во прекин дербито Шкупи-Шкендија

Од:

Натпреварот од Купот на Македонија меѓу Шкупи и Шкендија е во прекин откако навивачи влетаа на терен да се пресметаат со фудбалерите на Шкендија. Напаѓачот на гостите Дашмир Елези постигна гол во деветтата минута, а потоа се радува пред фановите на Шкупи што тие веројатно го сфатија како провокација.

Домашните навивачи велтаа на теренот и го нападнаа, а потоа се случи општа тепачка на теренот.

Реагираше и полицијата, а судиите се повекоа во соблекувалните, потоа и фудбалерите на Шкендија.

Би можело да ве интересира

Шкупи и Шкендија нема да го доиграат натпреварот, одлуки ќе носи ФФМ

Катерина Павлова-Николовска

Шкупи загуби од косовскиот Балкани во Скопје

Шкупи на еден чекор до историски успех: Убедлив триумф против Балкани ќе осигура групна фаза во КЛ

Шкендија со големо реми кај АИК Стокхолм

Шкендија против Фенербахче или Словачко во плеј-офот, Шкупи ги дозна ривалите и ако загуби од Шамрок

Шкендија сака нов триумф над Валмиера и двомеч со АИК