Шкендија со големо реми кај АИК Стокхолм

Од:

Шкендија извлече фантастични 1:1 на гостувањето кај АИК Стокхолм во третото квалификациско коло во Конференциската Лига Европа, за на реваншот во Скопје да може да брка пласман во последните квалификации.

dobivaj vesti na viber

Мечот во Шведска започна фантастично за тетовци, откако ветеранот Ферхан Хасани уште еднаш ја покажа својата класа, и по 30-тина секунди го матираше шведскиот голман Кристофер Нордфелт. Сепак, кралскиот шведски клуб успеа да израмни во 17. минута од мечот, преку Џон Гуидети.

Би можело да ве интересира

Шкендија против Фенербахче или Словачко во плеј-офот, Шкупи ги дозна ривалите и ако загуби од Шамрок

Шкендија сака нов триумф над Валмиера и двомеч со АИК

Шкендија триумфираше против Валмиера во Рига

Шкендија и Македонија ЃП го дознаа можните ривали во третата рунда

Бразилско засилување во редовите на Шкендија

Ана Ололовска

Албанскиот репрезентативец Гури ја засили Шкендија

Ана Ололовска