fk skendija

Спорт

Шкупи и Шкендија нема да го доиграат натпреварот, одлуки ќе носи ФФМ

А1он
Мечот од Купот на Македонија меѓу Шкупи и Шкендија е дефинитивно прекинат и нема да продолжи. Вистинска „војна“ се случи денеска на стадионот Чаир откако
Спорт

(ВИДЕО) Хаос на Чаир: Тепачка, навивачи на терен, во прекин дербито Шкупи-Шкендија

А1он
Натпреварот од Купот на Македонија меѓу Шкупи и Шкендија е во прекин откако навивачи влетаа на терен да се пресметаат со фудбалерите на Шкендија. Напаѓачот
Спорт

Шкендија против Фенербахче или Словачко во плеј-офот, Шкупи ги дозна ривалите и ако загуби од Шамрок

А1он
Македонскиот претставник Шкендија го доби евентуалниот противник во плеј-офот во Конференциската лига на УЕФА. Доколку го мине АИК Стокхолм, следниот ривал може да биде Фенербахче
Спорт

Шкендија сака нов триумф над Валмиера и двомеч со АИК

А1он
Македонскиот претставник Шкендија вечерва (20 часот) на арената „Тодор Проески“ го пречекува летонскиот тим Валмиера во реваншот мечот од второто квалификациско коло во Конференциската лига
Спорт

Шкендија и Македонија ЃП го дознаа можните ривали во третата рунда

А1он
УЕФА ги одреди двојките за третото квалификациско коло во Конференциската лига. Од македонските тимови во ждрепката учествуваа Шкендија и Македонија ЃП. Шкендија доколку ја мине
Спорт

Бразилско засилување во редовите на Шкендија

А1он
Бразилскиот офанзивен играч за врска Андре Менсалао е нов фудбалер на Шкендија, објави денеска актуелниот македонски шампион, промовирајќи го своето второ засилување за пролетниот дел
Спорт

Албанскиот репрезентативец Гури ја засили Шкендија

А1он
Актуелниот македонски фудбалски првак Шкендија ги засили своите редови со албанскиот репрезентативец Синдрит Гури (27). Голгетерот на албанската репрезентација потпиша едногодишен договор со можност за
Спорт

Бесарт Ибраими ја напушта Шкендија

А1он
Актуелниот македонски фудбалски шампион Шкендија соопшти попладнево дека прволигашката сезона ја продолжува без услугите на својот најдобар стрелел Бесарт Ибраими. Најдобриот голегетер во историјата на