liga evropa

Спорт

Фудбалерите на Спортинг и Аталанта ремизираа во првиот натпревар од осминафиналето на Лига Европа

А1он
Фудбалерите на португалски Спортинг и италијанска Аталанта одиграа нерешено 1:1 во првиот натпревар од осминафиналето на Лига Европа. Домашните поведоа на стадионот Хозе Алваладе со
Спорт

Го судеше финалето на Лига Европа, сега е деградиран во Чемпионшип

А1он
Англискиот судија со меѓународна лиценца Ентони Тејлор е отстранет од списокот на судии на Премиер лигата и во иднина ќе ја дели правдата на натпреварите
Спорт

Навивач на Зрињски „стигна“ во холандските медиуми поради исмејувањето на познатиот тренер

А1он
Изјавата на познатиот холандски стручњак Дик Адвокат за Зрињски ја обиколи Европа, а вирално стана видео од навивач на клубот од Мостар во кое тој
Спорт

ВИДЕО: Хулиган од зад грб го нападна српскиот голман кој брани за Севиља, но беше соборен

А1он
Српскиот голман, кој брани за Севиља, Марко Дмитровиќ беше нападнат на мечот од Лига Европа со ПСВ во Ајндховен Хулиган со качулка на главата истрча
Спорт

Да не беше Виљареал, само англиски клубови ќе играа во европските финалиња годинава

А1он
Манчестер јунајтед и Виљареал вечерва ја зачуваа предноста од првите натпревари во пресметките со Рома и Арсенал и обезбедија пласман во финалето на Лига Европа.
Спорт

ВИДЕО: „Фраерски“ потег на Мурињо, им аплаудираше на играчите на Динамо во нивната соблекувална

А1он
Славниот тренер Жозе Мурињо, кој вечерва претрпе тежок пораз со неговиот тим Тотенхем на гостувањето во Загреб против Динамо, покажа вистинска класа откако, по натпреварот,
Спорт

(ВИДЕО) Сензација на Динамо Загреб: Адеми и Ристовски преку Тотенхем во четвртфинале на ЛЕ

А1он
Фудбалерите на хрватскиот првак Динамо Загреб направија вечерва неверојатен пресврт, надоместувајќи ја негативата од два гола од лондонската пресметка со Тотенхем, и со хет-трикот на
Спорт

Наполи ја заврши сезоната во Европа, италијанскиот тим елиминиран од Гранада

А1он
Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи доживеа вечерва елиминација во осминафиналето во Лига Европа, откако триумфот од 2:1 над Гранада беше недоволен да ја анулира негативата од
Спорт

ВИДЕО: Елмас со Наполи обезбеди нокаут фаза во Лига Европа

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас обезбеди пласман со Наполи во шеснаесетфиналето во Лига Европа во драматична разврска вечерва во Ф-групата. Во својот прв натпревар на
Спорт

Лига Европа: Адеми со Динамо ја мина групната фаза, Наполи и Елмас ќе бараат шанса во последното коло

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми обезбеди „европска пролет“ со Динамо Загреб во Лигата на Европа (ЛЕ), додека неговиот репрезентативен колега Елиф Елмас шансата да ја