atalanta

Спорт

Тренерот на Аталанта, Гасперини реагираше на обвинувањата од страна на Гомез

А1он
Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини, реагираше на изјавите на поранешниот напаѓач на клубот од Бергамо, Алехандро Гомез, кој го обвини фудбалскиот стручак дека сакал да
Спорт

Тухел: Против Аталанта ќе биде многу тешко да се одбрани голот

А1он
Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел ги сподели очекувањата за четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Аталанта. – Добрата одбрана ќе биде многу важна
Спорт

Нејмар вреди колку целиот тим на Аталанта, противникот на ПСЖ во Лигата на шампионитe

А1он
Четвртфиналниот натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Аталанта и ПСЖ, кој е на програмата во среда, нуди најголеми разлики кога станува збор за парите потрошени