fudbalski sudija

Спорт

Почина легендарниот фудбалски судија Шандор Пул, кој ја делеше правдата во многу финалиња

А1он
Унгарскиот фудбалски судија Шандор Пул, кој го судеше финалето на Светското првенство 1994, почина денеска на 65-годишна возраст, соопшти Фудбалската федерација на Унгарија (МЛСЗ). Пул
Спорт

Англискиот фудбалски судија Мајк Дин викендов нема да суди, добил смртни закани

А1он
Еден од најпознатите судии во англиската Премиер лига, Мајк Дин, нема да ја дели правдата во 24 коло – тој го замолил раководството на Премиер