fudbal superkup

Спорт

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

А1он
Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон арената“