dinamo zagreb

Регион

Братот на убиениот навивач на АЕК: Не беше хулиган, рече дека оди на кафе

А1он
Јоргос Зервогиоргис, полубратот на убиениот навивач на АЕК, Михалис Кацурис, зборуваше за грчките медиуми. Зервогиоргис, навивач на Панатинаикос, изјави дека сака да се најде убиецот
Спорт

УЕФА жестоко го казни Динамо, до крајот на сезоната во Европа нема гостувања за навивачите

А1он
УЕФА го казни Динамо по навивачките нереди во Атина на 8 август пред мечот со АЕК. Во нив учествуваа навивачи на Динамо и на Панатинаикос,
Регион

Полицијата објави што пронашла кај уапсениот Грк: „Ги снабдил хрватските хулигани со оружје“

А1он
Вчера во Грција беше уапсен навивач на Панатинаикос кој се бараше поради нередите во кои беше убиен навивач на АЕК. Според грчките медиуми, 43-годишниот хулиган
Регион

Мајката на убиениот навивач на АЕК: Дојдоа од странска земја да ми го убијат детето

А1он
Мајката на 29-годишниот навивач на АЕК, Михалис Кацурис, зборуваше за грчки Стар за загубата на нејзиниот син. Таа вели дека бара само правда и да
Спорт

АЕК го победи Динамо во Загреб во првиот натпревар од третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите

А1он
Фудбалерите на АЕК вечерва во Загреб го победија Динамо со резултат 2:1 (0:1) во првиот натпревар од третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите.
Регион

ВИДЕО: Нова вознемирувачка снимка од тепачката во Атина, се гледа нападот на убиенот Михалис

А1он
Грчкиот медиум СКАИ објави нова снимка од навивачкиот конфликт во Атина, а на една од нив се прикажани моментите пред смртта на 29-годишниот навивач на
Регион

Грците се лутат на Хрватите и бараат од УЕФА: Избркајте ги нацистите

А1он
Хаосот во Грција по убиството на навивач на АЕК со денови не стивнува. „Бед Блу Бојс“, навивачите на Динамо Загреб направија хаос во Атина, ги
Регион

Последната група навивачи на Динамо призна вина за тепачката, отфрла поврзаност со убиството

А1он
Последната група од 35 навивачи пристигна на распит пред судот во Атина. Знаат што ги чека бидејќи во последните два дена беа сослушани 67 Хрвати,
Регион

Полицијата има снимка од убиството на навивачот на АЕК тврди најпознатиот грчки адвокат

А1он
Алексис Коугиас, еден од најпознатите грчки адвокати, поранешен фудбалер и поранешен претседател на неколку фудбалски клубови изјави дека грчката полиција има видео на кое се