arijan ademi

Спорт

(ВИДЕО) Максимир го испрати Аријан Адеми: Ова беа моите најубави 13 години од животот

А1он
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми вечерва го одигра последниот натпревар за Динамо Загреб. Тој цели 13 години го носеше дресот на „модрите“, стана рекордер по освоени
Спорт

Ристовски: Не замислував дека би можел да дојдам во Скопје и да бидам противник

А1он
Капитенот на македонската репрезентација Стефан Ристовски изјави дека не ни замислувал некогаш во кариерата да гостува во Скопје на арената „Тодор Проески“, каде порасна како
Спорт

ВИДЕО: Аријан Адеми кобен за Шкупи, Динамо Загреб продолжува во ЛШ

А1он
Македонскиот првак Шкупи загуби од Динамо Загреб во Скопје со 0:1 и доживеа елиминација од квалификациите во Лигата на шампионите. Сега ќе го продолжи настапот
Спорт

Адеми прогласен за фудбалер на годината во Хрватска

А1он
Македонскиот репрезентативец и капитен на Динамо од Загреб, Аријан Адеми, е прогласен за фудбалер на 2020 година во Хрватска. Адеми освои 66 од можните 100