ВИДЕО: „Фраерски“ потег на Мурињо, им аплаудираше на играчите на Динамо во нивната соблекувална

Од:

Славниот тренер Жозе Мурињо, кој вечерва претрпе тежок пораз со неговиот тим Тотенхем на гостувањето во Загреб против Динамо, покажа вистинска класа откако, по натпреварот, дојде во соблекувалната на домашните фудбалери и им аплаудираше за големиот пресврт и триумф со кој го елиминираа англискиот клуб од годинешната Лига Европа.

Португалецот и на прес-конференцијата по мечот имаше само убави зборови за противничката екипа, фалејќи го тимскиот дух на Динамо и нарекувајќи ги домашните фудбалери „семејство“ кое повеќе заслужило да победи отколку неговите играчи.

Динамо стигна до големиот пресврт со трите гола на крилото Мислав Оршиќ, кои беа доволни за да се надмине предноста од 2:0 што Тотенхем ја имаше од првиот натпревар.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

Ана Ололовска

Мурињо: Бензема и Кејн не се само стрелци, тие се фудбалери, другите напаѓачи не придонесуваат ништо за тимот ако не постигнат гол

Ана Ололовска

Мурињо: Искреноста на сопствениците на Рома ме освои да прифатам уште една „Невозможна мисија“

Ана Ололовска

Да не беше Виљареал, само англиски клубови ќе играа во европските финалиња годинава

Жарко Настоски

Мурињо ќе работи како стручен коментатор за време на Евро 2020

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Сензација на Динамо Загреб: Адеми и Ристовски преку Тотенхем во четвртфинале на ЛЕ

Жарко Настоски